Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Rymanów-Zdrój to małe uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Gości w niesamowitej dolinie potoku Tabor oraz otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Ubrane w dodatkowej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w działaniu dzieci, i ponad w rehabilitacjach pań z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz członków ruchu. Za datę założenia uzdrowiska traktuje się rok 1876 r., gdy więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak pokazało się po badaniach, wysokim stężeniu jodu i żelaza. W bieżących latach powodowane były szukania dodatkowych źródeł, którym przewodził chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na wystawie przyrodniczej w Krakowie w 1882 r. Bardzo szybko otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały też wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i ponad zalewem Tabor wytyczono rymanów zdrój hotel ogród z ulicami spacerowymi. Z głównej zabudowy Rymanowa-Zdroju do polskich czasów zostało niewiele, ze motywu na współczesne, że przetoczył się tędy przód I a II wojny światowej. Dziś dostrzec można niemało przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w niniejszym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz podniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z malowniczym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, spieszącym się wzdłuż Taboru. Istnieje tu cicho i spokojnie, co służy snowi i rehabilitacjom. Nowoczesne zabiegi lecznicze można dodawać spacerami po stronie. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z polami wypoczynku. Zarządzają one na okoliczne wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju bądź do niebędącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych spośród nich położono przyrządy do zadań, tworząc szlaki związane z siłownią na długotrwałym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne siedzenia z osobnymi wejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi wrażenie dyskrecji, komfortu i zabezpieczenia pobytu.

Noclegi w pojedynczym miasta Rymanowa Zdroju w otoczeniu Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca dobry wypoczynek, namawiająca do spacerów i aktywnego wypoczynku. Możliwość wykorzystania z ambulatoryjnych zabiegów leczniczych oferowanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania składają się z salonu, sypialni, w duzi wyposażonej kuchni bądź dodatku kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We każdych pomieszczeniach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do decyzji Małżeństwa jest ogródek z pomieszczeniem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, wózki i ogólna pralka. Miejsca postojowe przy posesji albo na opcji osiedlowej.